Ten post był niejako testem na co mogę sobie pozwolić przy reklamowaniu swojej stronki.

Imgur 1
Google 0

Show thread

Kwarantanna, dzień 69: Grafiki na poduszkach kanapowych w moim domu zostały wzięte z neta przez chińczyka...

Fun fact: oto ramię które ma wystartować z tym modułem... Od lat. Czeka aż Rosjanie dokończą budowę modułu.

Zdjęcie z wizyty w ESA Estec w Holandii.

Show thread

Roscosmos: The ‘Nauka’ Multipurpose Laboratory Module undergoing tests at Khrunichev Center will be tested under simulated conditions of space prior to its dispatch to the Baikonur Cosmodrome.

twitter.com/roscosmos/status/1

Koniec ostatniej misji kaspuły ładunkowej Dragon w wersji pierwszej. Następna misja wyniesie astronautów w Dragonie V2.

... Uwierzcie mi że kąt między horyzontem a ekliptyką to 60* (zmierzyłem ekierką przyłożoną do ekranu).
Od tego konta odejmiemy 23*27' - nachylenie ziemii względem ekliptyki - (23 stopnie 27 minut kątowych) i wychodzi nam 60* - 23*27" = 36*33'.
Potraktujmy ten kąt jako szerokość geograficzną i wiecie co? Wyszło cholernie blisko miejsca gdzie zostało zrobione zdjęcie - Mount Wilson Obserwatory w LA. Błąd to około 2* (222km). Całkiem nieźle na losowe zdjęcie z internetu i 2 linie w paincie.

Show thread

... 2 planety (bodaj Venus i Jowisz) + Księżyc plus-minus tworzą płaszczyznę razem z Ziemią i Słońcem. To nazywamy płaszczyzną ekliptyki (correct me if im wrong).
Po tej płaszczyźnie poruszają się wszystkie planety w układzie słonecznym. Wyobraź sobie przez moment że odrywasz się od ziemii i stoisz na tej płaszczyźnie...

Show thread
Show more
0x3c.pl

Spokojna przystań dla hakerów, mejkerów, i wszelkiej maści kreatywnych i technicznych osób z okolic trójmiasta. Celem 0x3c.pl jest łączyć osoby zaangażowane w różne społeczności na terenie trójmiasta i pozwalać na wymianę wspólnych zainteresowań.